Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 11-13 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w Wielkopostnych Rekolekcjach prowadzonych przez ks. Sylwestra ze Zgromadzenia Księży Michalitów. Uczniowie pod opieką nauczycieli i katechetów w kościele parafialnym słuchali nauk o niebie i jego mieszkańcach, o św. Michale Archaniele, naszym szczególnym obrońcy przed złem, byli zachęcani do dobrych uczynków i budowania relacji przyjaźni z Panem Bogiem. Naukom towarzyszył śpiew piosenek i scenki. W drugim dniu po naukach w kościele 70 uczniów klas 6-8 wraz z opiekunami pojechało do kina Janosik w Żywcu na film The Chosen – najnowszy serial o życiu Jezusa Chrystusa i Jego uczniów. W ostatnim dniu uczestniczyliśmy w Eucharystii przyjmując Pana Jezusa pod postacią Chleba do naszych serc w oczyszczonych w sakramencie pokuty i pojednania oraz przyjęliśmy uroczyste błogosławieństwo rekolekcyjne.