„Kto zna działanie przyrody, ten żyje z nią w zgodzie.” – warsztaty ekologiczne.

W dniach 13 – 17 marca br. grupa 30 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w turnusie ekologicznym w Domu Wczasów Dziecięcych w Soblówce. Podczas 5 dni warsztatów, górskich wędrówek uczniowie poznawali tajemnice bioróżnorodności ekologicznej regionu, obszary chronione oraz tajniki leśnictwa. Po wyczerpujących zajęciach na uczestników czekały smaczne posiłki. Każdego dnia uczniowie w wyznaczonych grupach uczestniczyli w quizach wiedzy, testach na spostrzegawczość i kreatywnych zabawach ruchowych. Wieczory spędzone na grach integracyjnych okraszone śmiechem i dobrym humorem pozwalały na regenerację sił. Wielkie zaangażowanie uczniów w realizację programu warsztatów zostało docenione przez przewodników, instruktorów prowadzących zajęcia.

Wspólne spędzanie czasu było dla wszystkich przyjemnością. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni, szczęśliwi. I bogaci w nowe wiadomości. Na pewno wrócimy do Soblówki na kolejny cykl warsztatów.