„Zawsze bądź szlachetny, bądź do pomocy gotowy”- J.W.Goethe.

Po raz kolejny wielką chęcią pomocy i niesamowitą wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka wykazali się nasi uczniowie oraz ich rodzice odpowiadając na apel Szkolnego Koła Wolontariatu „Helpersi”. W kilka dni zorganizowaliśmy środki opatrunkowe, które trafią konwojem humanitarnym do szpitala na Ukrainie, gdzie leczy się cywilów poszkodowanych w wyniku działań wojennych. Ponadto przekazaliśmy zgromadzone wcześniej pampersy, chusteczki nawilżone oraz długoterminową żywność dla szpitala położniczego w Żytomierzu. Wszystkie zgromadzone produkty dostarczy na miejsce nasz nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa Pan Paweł Roczyna, który w piątek wyrusza na wschód.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do akcji. Wyrazy ogromnego uznania dla Pana Pawła Roczyny za zaangażowanie i odwagę. Życzymy przede wszystkim bezpiecznej podróży.

SZ.K.W „HEPERSI”