Co roku w miesiącu lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.
     DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W dobie powszechnego dostępu do Internetu z sieci korzystają już nie tylko dorośli i młodzież, ale też coraz częściej dzieci. To właśnie młodzi internauci są szczególnie narażeni na różnego  rodzaju zagrożenia, które mogą ich spotkać podczas nauki, zabawy i poznawania świata w sieci. Dlatego tak ważne jest informowanie, edukowanie, a tym samym zapobieganie tym zagrożeniom. Nasza szkoła, od lat aktywnie uczestniczy w tym przedsięwzięciu podejmując różnorodne działania mające na celu uświadomienie uczniom pozytywnych i negatywnych stron Internetu. W ramach tychże działań, na lekcjach informatyki przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne na w/w wymieniony temat. Uczniom przesłane zostały również adresy stron z ciekawymi filmikami na temat cyberprzemocy. Dla rodziców przygotowane zostały materiały edukacyjne w postaci linków do stron poruszających tematy: „Nadużywanie Internetu przez dzieci i młodzież”, „Zostań znajomym swojego dziecka” oraz  „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online”. Zorganizowany został również dla uczniów naszej szkoły konkurs plastyczny –  „Bezpieczny Internet”.

A oto laureaci konkursu:

Górna Marta, 7b
Bąk Kinga, 7a
Smykal Patrycja, 8b

W kategorii Grafika komputerowa:

I miejsce – Hernas Dawid, 7c

II miejsce – Targosz Aleksandra, 8a