Pierwszaki zwiedzają skansen!

W dniu 7 września uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Parku Etnograficznego w Ślemieniu.

Głównym celem wyjścia było przybliżenie wyglądu dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w gospodarstwie. Dzieci podziwiały niezwykły wystrój skansenu oraz zgromadzone w nim eksponaty. Przewodnicy prowadzący żywą lekcję historii wprowadzili zwiedzających w klimat dawnych czasów. Zapoznali dzieci z elementami wyposażenia domu mieszkalnego oraz gospodarstwa rolnego. Podkreślili, że budynki znajdujące się na terenie skansenu są autentyczne, sprowadzone z pobliskich miejscowości i z każdym z nich związana jest historia życia konkretnej rodziny. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie oko w oko z takimi budynkami i ich wyposażeniem.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których ozdabiali farbami drewniane koniki według własnego pomysłu. Podczas pracy z uwagą słuchali, czym kiedyś bawili się ich rówieśnicy. Obowiązkowym punktem wizyty w Parku był zakup pamiątek. Na koniec uczniowie ze smakiem zjedli kiełbaski z grilla oraz aktywnie spędzili czas, bawiąc się wspólnie i rozmawiając. Z pewnością taka lekcja historii pozostanie dzieciom w pamięci.