„Zabawa na całego klas 6ab, 7ab, 8”

    Pole słoneczników, rama obrazu, ściana w jednorożce, wiszące papryczki chili, a może bujanie w obłokach? Co łączy te wszystkie miejsca? Znajdują się one w Funzeum – miejscu, które udowadnia, że kolorowe aranżacje służą nie tylko selfie fotkom, ale i edukacji oraz super zabawie… Uwaga, jest to miejsce, w którym uczniowie będą się dobrze bawić! Potwierdza to prawie cała 80-tka uczniów z naszej szkoły, która spędziła w tym nietypowym muzeum cały czwartek.

    W Funzeum w Gliwicach całość podzielona jest na dwie wyraźnie oddzielone od siebie strefy: koloru i światła, a do tego na końcu czeka duża sala do odpoczynku i zabawy. Multisensoryczne eksponaty i instalacje uruchamiają wszystkie zmysły, pozwalając na naukę i zabawę z wykorzystaniem nie tylko wzroku i słuchu, ale także czucia.

    Funzeum łączy zabawę, o której informuje w pierwszym członie swojej nazwy (fun to z ang. zabawa) z ekspozycją muzealną. Jednak wszelkie muzealne zakazy typu nie dotykać, nie biegać, nie rozmawiać zbyt głośno, nie oddychać… zamienia w całą gamę możliwości i okazji do doświadczania wszystkimi zmysłami.

Zresztą – zdjęcia mówią same za siebie!

Wszystkie wpisy