„Za duży na bajki”

    Kiedy klasy 5ab otrzymały od wychowawców informację, że w piątek 1 kwietnia odbędzie się wyjazd do kina – nie do końca wierzyły w to, że naprawdę się taki wyjazd odbędzie J Wszak 1 kwietnia to tradycyjny Prima Aprilis J  Jednak słowa wychowawców jak zwykle okazały się prawdą i tego dnia, w zimowej aurze (to był chyba ten „Prima Aprilis” J ) obie klasy udały się do kina „Janosik” w Żywcu na seans filmu „Za duży na bajki”.

     „Turniej, kasa i psychofanki” – to życiowe PIRYTETY dziesięcioletniego e-sportowca Waldka. Kiedy jest już na dobrej drodze do realizacji swoich życiowych celów, mając do tego wsparcie ukochanej, choć nadopiekuńczej mamy, pojawia się ona… cała na kolorowo – ciotka Mariolka. Od tej pory życie Waldka będzie musiało nabrać nieco innego tempa… Do przemiany każdej z postaci wiedzie więc długa i najeżona przeszkodami droga, zaś humor sytuacyjny i dialogowy daje wytchnienie po chwytających za gardło scenach dramatycznych. Film pokazuje na przykładach, jak szczera rozmowa pozwala przezwyciężyć strach, a także daje siłę do stawienia czoła kłopotom.         

    Seans od początku bawi do łez, ale porusza tak ważne życiowe tematy, że pod koniec potrafi wycisnąć również kilka łez wzruszenia…

Wszystkie wpisy