Wyjazd do kina

     1 czerwca, jak co roku uczniowie klas 1., 2. i 3. pojechali do kina Janosik na seans pt. „Super Mario Bros- Film”.

     Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu, a przede wszystkim integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

     Fabuła filmu powstała na motywach jednej z najpopularniejszych gier komputerowych z lat osiemdziesiątych. Mario i jego brata Luigi pracują jako hydraulicy. Podczas wykonywania pracy zostają wciągnięci przez rury do innego świata, gdzie znajdowała się kraina zwana Grzybowym Królestwem.
Mario wykorzystuje swoje dobrze znane umiejętności skoku i walki, aby powstrzymać Bowsera przed porwaniem księżniczki Peach i przejęciem Królestwa Grzybów. Wraz z przyjaciółmi Yoshi, Toadem, Księżniczką Daisy i Rosaliną robią wszystko by ochronić Księżniczkę i Grzybowe Królestwo.

     Liczne przygody barwnych postaci dostarczyły widzom wielu wspaniałych emocji, a śmieszne dialogi rozbawiły nawet do łez.

     Po skończonym seansie pełni wrażeń, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. W autokarach panowała miła atmosfera.
Wycieczkę zdecydowanie zaliczamy do udanych!

 

Wszystkie wpisy