Wycieczka uczniów klas drugich do Krakowa

15 czerwca 2022 roku uczniowie klas drugich wyjechali na wycieczkę do Krakowa.

Najpierw dzieci udały się na krakowski Rynek. O godz. 10.00 wysłuchały hejnału z Wieży Mariackiej i związanej z nim legendy. Następnie pięknymi uliczkami przeszły na Wzgórze Wawelskie, aby poznać wielowiekową, dawną siedzibę królów. Z dziedzińca zamku krętymi schodami zeszły do Smoczej Jamy, w której mieszkał legendarny smok pożerający owce i piękne krakowianki. Pod pomnikiem smoka ziejącego ogniem zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Potem mali wycieczkowicze zakupili pamiątki dla swoich rodzin i przyjaciół. Podczas godzinnego rejsu statkiem po Wiśle dzieci wysłuchały krakowskich legend i ciekawych opowieści na temat miasta. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego ZOO. Tam dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta. W drodze powrotnej, po dniu pełnym wrażeń, wszyscy udali się na zasłużony posiłek w McDonalds, aby odpocząć i nabrać sił przed drogą powrotną.

Do Ślemienia dzieci wróciły zadowolone, bogatsze o nowe przeżycia i wiadomości.