WYCIECZKA PO NAJBLIŻSZEJ OKOLICY KLASY 2A

W dniu 18.06.2021r. dzieci z klasy 2a wraz z opiekunami udały się na spacer po najbliższej okolicy. Z pieśnią na ustach wyruszyły spod budynku szkoły w kierunku Ceretnika, który był jednym z celów wycieczki. Po drodze uczniowie zobaczyli ruiny pieca hutniczego i poznali jego historię i przeznaczenie. Przez cały czas bacznie obserwowali otaczającą przyrodę: starali się rozpoznawać spotkane ptaki i drzewa, wykorzystując zdobyte na lekcjach wiadomości. Po zjedzeniu śniadania w pięknych okolicznościach przyrody, dzieci udały się na boisko LKS Ślemień, gdzie aktywnie spędziły resztę przedpołudnia: grały w piłkę, korzystały z atrakcji placu zabaw i zewnętrznej siłowni. Wyjście w teren miało na celu wspólne spędzenie czasu oraz integrację grupy. Dzieci zgodnie i kreatywnie współpracowały podczas zabaw. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki zjedli lody, które stanowiły przyjemne orzeźwienie w trakcie pięknej i słonecznej pogody. Około godz. 12.00 zmęczeni, ale szczęśliwi drugoklasiści wrócili do szkoły.