Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach

W piątek, 6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy III a i III b  odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach. Elfy na  życzenie Św. Mikołaja oprowadziły najmłodszych po zakamarkach swojej Wielkiej Fabryki. Na początku wizyty dzieci brały udział w przedstawieniu, podczas którego dowiedziały się, że Mikołaj wypił przypadkowo Eliksir Antyświąteczny, nie ma ochoty na  rozdawanie prezentów  i odwołuje Święta. Dzieci pod opieką Elfów Przewodników  wyruszyły w podróż po Wielkiej Fabryce w celu odnalezienia składników Eliksiru Świątecznego Nastroju. W trakcie zabawy  uczniowie odnajdywali poszczególne składniki by finalnie stworzyć Eliksir i odczarować Św. Mikołaja. Podczas bajecznej podróży po Fabryce uczniowie odwiedzili 10 punktów z atrakcjami. Poszczególne atrakcje związane były z aktywnościami ruchowymi pozwalającymi spożytkować energię, zadaniami zręcznościowymi, zabawami interaktywnymi oraz zagadkami  logicznymi i zadaniami edukacyjnymi. Nie zabrakło również zadań typowo świątecznych, takich jak pisanie listu do Świętego Mikołaja. Wizyta w Fabryce zwieńczona została spotkaniem ze Św. Mikołajem, który wręczył każdemu uczestnikowi prezent z motywem fabryki oraz Dyplom  Pomocnika Elfa.