Wycieczka do Warszawy klas ósmych 16-18 czerwca 2021

     Długo oczekiwana i przełożona z powodu pandemii  wycieczka klasowa odbyła się w tym roku. 16 czerwca wyjechaliśmy do Warszawy. W pierwszym dniu mieliśmy w planie zakwaterowanie w hostelu i spacer po Warszawie oraz przejazd metrem. Zanim dotarliśmy do centrum miasta, odwiedziliśmy najsłynniejszy warszawski cmentarz na Powązkach.

     Drugi dzień okazał się bardziej intensywny. Rozpoczęliśmy zwiedzanie stolicy od wizyty w Łazienkach Królewskich. To był bardzo przyjemny spacer w słoneczny dzień. Poznaliśmy historię związaną z naszym ostatnim królem, zobaczyliśmy miejsca, w których odpoczywał, przyjmował gości; a to wszystko w otoczeniu pięknych drzew i krzewów. Nie zapomnieliśmy też o zdjęciach przy słynnym pomniku Fryderyka Szopena. Po wizycie w Łazienkach w planie był Pałac Kultury i Nauki, a tam wyjazd na 30 piętro tego reliktu czasów Polski Ludowej. Nie zabrakło też wizyty w Zamku Królewskim, zdjęć pod Kolumną Zygmunta, Starówki i spaceru najsłynniejszymi ulicami miasta. A wieczorem udaliśmy się  spacerkiem na Bulwary nad Wisłą.

     W ostatnim dniu pojechaliśmy zobaczyć letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego, czyli Pałac w Wilanowie. Spacerowaliśmy po wspaniałym ogrodzie, który otacza pałac i obejrzeliśmy pałacowe komnaty, uczestnicząc w lekcji „Na sarmackim dworze”.

     Pełni wrażeń, ale i zmęczeni, szczęśliwie wróciliśmy do Ślemienia. Ta wspaniała wycieczka zostanie na długo w naszej pamięci.

Wszystkie wpisy