Wycieczka do Domu Wczasów Dziecięcych w Rajczy – klasy VIII B i VIII C

13 października 2021 roku o godzinie 9.00 razem z uczniami z klasy VIIIC pojechaliśmy na długo wyczekiwaną dwudniową wycieczkę do Rajczy. Po dotarciu na miejsce zakwaterowaliśmy się, a następnie udaliśmy się na warsztaty decoupage, na których można było wykonać własnoręczną pamiątkę z pobytu w Rajczy. Ja zrobiłem zakładkę do książki. Czytając lektury będzie mi ona przypominała cudowną wycieczkę. Potem był smaczny obiad. Po obiedzie mieliśmy udać się na spacer, ale ze względu na padający deszcz zostaliśmy w ośrodku. Późnym popołudniem mieliśmy spotkanie z Panią, która pracuje w nadleśnictwie. Przygotowała dla nas prezentację o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Po prezentacji wzięliśmy udział w quizie, w którym trzeba było rozpoznać mieszkańców lasu. Wieczorem po kolacji większość uczniów spotkała się w świetlicy, aby porozmawiać, posłuchać muzyki i miło spędzić czas. Było przy tym dużo żartów, zabawy i śmiechu. Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na spacer, aby poznać okolicę. Ten dzień na szczęście przywitał nas słońcem i mogliśmy spędzić miłe chwile na świeżym powietrzu. Podczas spaceru wykonaliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Czas bardzo szybko mijał i trzeba było wracać do ośrodka, aby się spakować. Pod ośrodkiem czekał już na nas autobus. Te dwa dni minęły zdecydowanie za szybko i z niecierpliwością wyczekujemy następnych wycieczek. Pozostały z nami wspaniałe wspomnienia.

Dawid Górny uczeń klasy VIII B