Wokół miodu – w odwiedzinach u królowej

8 września uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich pt. „Wokół miodu – w odwiedzinach u królowej” realizowanych w Kocierzu Rychwałdzkim przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach projektu „Śląskie dla szkół 2022”.

Na zajęciach dzieci zdobyły wiele wiadomości o budowie i życiu pszczół, ich roli w środowisku, tradycji bartniczej związanej z rozwojem pasiek i hodowli. Następnie w założonych kombinezonach pszczelarskich zwiedziły pasiekę, co było dla nich wielką atrakcją. Miały też okazję wykazać się zdobytą wiedzą w konkursie zorganizowanym przez prowadzących. W nagrodę otrzymały słodycze.

Warsztaty zostały zakończone degustacją miodu, poznaniem produktów pszczelich oraz ich walorów zdrowotnych i odżywczych. Dla trzecioklasistów był to dzień pełen wrażeń.