Wizyta w Bremie

Wizytą w Bremie zaproponowaną przez naszą szkołę rozpoczęliśmy wirtualne podróżowanie po niemieckich miastach w ramach projektu 🇩🇪”Deutsch-Land, czy wędrówka po Landach. Edycja Miasta”.

W BREMIE poznawaliśmy różne aspekty tego ciekawego miasta rozwiązując przygotowane zadania i quizy. Brema zawsze i prawie każdemu kojarzy się z baśnią Braci Grimm, której treść jest prawdopodobnie wszystkim znana i streszcza się w ikonicznym już wręcz obrazie czwórki zwierząt tworzących piramidę. Wszyscy wiemy, że czworo wędrowców wspólnymi siłami przegania zbójców. Baśń ta funkcjonuje także jako przypowieść o sile przyjaźni i sensie wspólnego działania. Za zmagania siedmiu szkół

z województwa śląskiego, za wspaniałe wspólne działanie, które zawsze prowadzi do czegoś dobrego, dziękujemy.

Za wspólną wycieczkę po Bremie dziękujemy Szkole Podstawowej z Chałupek, Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu-Zawadzie, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Szczerbicach, Publicznej Szkole Podstawowej im. Adma Mickiewicza w Borze Zajacińskim, Szkole Podstawowej nr 5 im. Królowej Jadwigi w Tarnowskich Górach, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących  nr 4 im. Piastów Ślaskich w Gliwicach oraz gratulujemy zdobycia pierwszego miejsca w teście wiedzy o Bremie Szkole Podstawowej nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu.

Wszyscy byliście wspaniali i każdy z Was z osobna 🙂 🖤❤️💛

Mamy nadzieję, że nasza stacja wzbogaciła wiedzę oraz zachęciła do podróży do tego bajkowego miasta. Muzykanci z Bremy nie wzięli się przecież znikąd 🙂