Welcome to the final show

   1 rok, 2 lata, 3… 8 lat. Czas mija stałym rytmem, chociaż czasem wydaje się nam, że przyspiesza. Bywa, że pytamy siebie: kiedy to minęło? A potem stało się teraz… i tak oto 20 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Ślemieniu, w obecności zaproszonych gości zaprezentowali się w podróży sentymentalnej. W podróży, podczas której pokazali, że czasem można zatrzymać czas, zatrzymać się i przypomnieć sobie jakie skarby odnaleźli w trakcie tych ośmiu lat spędzonych wspólnie. Chwile spędzone razem, czas przygód, rozmów, pracy i odpoczynku, prawda, że świat zewnętrzny jest odbiciem tego co jest w nas, wspomnienia, które ogrzewają nas od środka, umiejętność pozyskiwania przyjaciół, pamięć o tym, że szanując innych budujemy leszy świat, wiedza i uważność – to tylko niektóre ze skarbów, które nasi absolwenci zabierają ze sobą i będą z nich korzystać całe życie.

   Uczniowie przygotowali szczególne podziękowania dla wszystkich tych, którzy towarzyszyli im na co dzień w drodze, którą dzielnie pokonywali przez osiem długich lat spędzonych w szkole podstawowej. Rodzicom dziękowali między innymi za: miłość bez powodu – pewną i stałą, spokój i cierpliwość w rozwiązywaniu życiowych problemów, wszystkie mądre odpowiedzi na pytania nawet te najdziwniejsze, pomoc w rozwiązywaniu problemów, akceptowanie trudnych charakterów, budzenie każdego ranka z pysznymi śniadankami. Nauczycielom i pracownikom szkoły za: stawianie wymagań, wpajanie zasad potrzebnych w życiu, przekazaną wiedzę i umiejętności podejmowania decyzji, wpojenie szacunku dla każdego człowieka, umiejętność niepoddawania się nawet wtedy gdy jest ciężko.

   Całość dopełniły pokazy taneczne, wokalne oraz życzenia powodzenia w nowych szkołach od przedstawicieli klas siódmych.

   Ósmoklasiści zakończyliście pierwszy ważny etap w waszym życiu, wspólnej nauki i pracy. Przed Wami nowa droga, pełna sukcesów i radości. Niekiedy może będzie trudna i wyboista ale nie bójcie się! Przez nasz umysł codziennie przepływa milion myśli. I to jest w porządku. Czasami burzą nasz wewnętrzny spokój ale sprawiają, że stajemy się mądrzejsi, lepsi. Wierzymy w Was ! Jesteśmy pewni, że świetnie sobie poradzicie z nowymi wyzwaniami, które czekają na Was tuż za rogiem. Powodzenia!

Wszystkie wpisy