Warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu

W dniu 20.10.2022 r. klasy 4a, 4b oraz 7 wzięły udział w warsztatach ekologicznych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu. Uczniowie wysłuchali pogadanki ekologicznej, jak dbać o środowisko naturalne, czystość rzek, strumieni.

Oglądali Akwarium Biotopowe namiastkę naturalnego środowisko, jakim jest piękno rzeki Soły, w bardzo ciekawej prelekcji Pana Piotra Klisia.

Następnie klasy uczestniczyły w spotkaniu prowadzonych przez Panią Brygidę Murańską, która w bardzo ciekawy sposób zapoznała dzieci ze zdrową dietą opierającą się na ziołach.

W ramach spotkania uczniowie mieli okazję także do picia naparów ziołowych. Dodatkową atrakcją była degustacja chleba na zakwasie żytnim z różnymi rodzajami masła oraz dodatkami w postaci np. rozmarynu, mięty, cebuli. Pycha!

Uczniowie i nauczyciele klas IV i VII bardzo dziękują:

– PZW Zabłocie (pogadanki na temat ochrony środowiska – prowadzili: Bogusław Juźwa, Piotr Kliś, Tadeusz Gach)

– Piekarnia Tradycyjna Wojciech Świniański z Wieprza za ufundowanie drożdżówek na warsztaty

– PZW Zabłocie oraz Żywiec Zdrój za ufundowanie gadżetów dla uczniów