Walentynki dla najmłodszych……

To przypadek tworzy najpiękniejsze historie o miłości.
Uczucie rodzi się w miejscach, po których się tego nie spodziewamy,
w czasie, w którym o tym nie marzymy,
w ludziach, którzy jeszcze do niedawna się nawet nie znali”.

Walentynki w Polsce

Tradycja obchodzenia Walentynek dotarła do Polski – tak jak do całej Europy Północnej i Wschodniej – znacznie później niż do krajów zachodnich (razem z kultem św. Walentego), a popularność zyskała dopiero w latach 90. XX wieku.

Do najpopularniejszych w Polsce zwyczajów walentynkowych należy wysyłanie kartek z miłosnym wyznaniem, obdarowywanie ukochanej osoby prezentami i wspólne wyjście do kina lub na romantyczną kolację.

Najbardziej znanym miejscem kultu św. Walentego jest Bazylika w Terni, gdzie znajduje się relikwiarz z jego szczątkami oraz inskrypcją „Święty Walenty patron miłości”. Co roku, w niedzielę poprzedzającą walentynki, bazylika jest odwiedzana przez zakochane pary nie tylko z Włoch, ale także z całego świata. Narzeczeni składają sobie tam przysięgi miłości, a małżeństwa świętują kolejne rocznice ślubu.

14 lutego w Walentynki przekazujemy sobie dowody sympatii. Tak też było w naszej szkole w tym wyjątkowym dniu. Uczniowie klas 1-3 bardzo chętnie wspólnie świętowali ten sympatyczny dzień. Dzieci przygotowały własnoręcznie zrobione kartki walentynkowe dla swoich pań, kolegów i koleżanek. Zostały one przekazane przez Pocztę Walentynkową. Uczniowie wykonali również kolorowankę walentynkową, z której zostanie zrobiona galeria prac.

Był to bardzo miły i sympatyczny dzień. Pełen koloru czerwonego, serdeczności, radości i uśmiechu.

Starszym uczniom i uczennicom również życzymy dużo radości i miłości.

Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

Z okazji Walentynek składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości i sukcesów:

Dyrekcji, nauczycielom,

wszystkim uczniom i ich rodzicom

oraz pracownikom administracji.

wraz z Opiekunami