Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

29 listopada w naszej szkole z inicjatywy biblioteki szkolnej i Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w klasach młodszych bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem-Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.

Uczniowie klasy VII b przebrani w stroje misiów odwiedzili wszystkie klasy młodsze i czytali im bajki o misiach . Dzieciom zaprezentowano również wszystkie książki o misiach, które znajdują się w zbiorach biblioteki szkolnej, zachęcając ich do przeczytania. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu dzieci częściej będą odwiedzać szkolną bibliotekę, szukając książek z bohaterami – misiami. W każdej klasie dzieci rysowały swojego ulubionego pluszaka a klasa II a opisywała przyniesioną maskotkę do szkoły.

Ten dzień w naszej szkole pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.