„Proszę, przepraszam, dziękuję” –  SMOK pokonany!

17 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez ks. Łukasza Piórkowskiego dyrektora Muzeum Dom Jana Pawła II w Wadowicach, znanego z programu dla dzieci Ziarno i zLaboratorium Wiary (Profesor Kręcony). W sposób obrazowy uczestnicząc w „naukowych eksperymentach” uczniowie odkrywali sposoby radzenia sobie z emocjami i zachowaniami, takimi jak smutek (S), marudzenie (M), obrażona mina (O), kaprysy, dąsy (K).  Nasi najmłodsi wiedzą już jak ważne są słowa: proszę, przepraszam, dziękuję i jaką mają moc pokonania naszych nieprzyjemnych uczuć, fochów, dąsów, otwierając nasze serca na dobre pomysły, rady od Pana Boga, nauczycieli, rodziców i rozjaśniając życzliwością, radością i uśmiechem nasze buzie.