Projekt Deutsch Plus

     W ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Plus nasza szkoła planuje co roku działania mające na celu propagowanie języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych.

     Kolejny raz byliśmy gospodarzem projektu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oddziału Katowice pod honorowym patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec. W tegorocznej, ósmej edycji projektu wzięło udział 101 uczniów z 34 szkół województwa śląskiego. 10 kwietnia 2024 roku w naszej szkole przygotowane zostały warsztaty krajoznawczo-językowe dotyczące Kilonii. Nasi uczniowie prezentowali północny kurort najlepiej, jak potrafili. Wielkie podziękowania jeszcze raz dla Oliwii Gibas, Mai Lenart, Igora Pyclika, Filipa Siedlaczka oraz Oliwiera Habdas za pomoc podczas realizacji pięknej lekcji krajoznawstwa.

Zwycięzcy etapów regionalnych z pięciu szkół województwa śląskiego 23 maja br. zostali zaproszeni na finał w/w projektu zorganizowany w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu. Część konkursowa rozpoczęła się od pięciu stacji tematycznych prezentujących wybrane zagadnienia z Berlina. Nasza szkoła zaprezentowała w tej edycji Kurfürstendamm, najpopularniejszy bulwar w Berlinie z niepowtarzalnymi i jedynymi dziełami ludzkich rąk znajdującymi się na słynnej promenadzie. Uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością i szeroką wiedzą na temat stolicy Niemiec. Konsul d/s kultury i prasy, Pani Kerstin Nielsen była pod wielkim wrażeniem wiedzy uczestników. Na koniec wielkim wyzwaniem było odegranie scenki w języku niemieckim na temat 50-lecia berlińskiego maratonu  przed komisją składająca się z 8 osób. Po konkursowych zmaganiach, odpoczynku w ogrodach konsulatu, pysznym posiłku i sesji zdjęciowej uczestnicy pożegnali się z berlińskim Buddy Bear i ruszyli w miasto w poszukiwaniu wrocławskich krasnoludków.

Anna Lenart-Siwiec

Wszystkie wpisy