Poszukiwanie Świętego Mikołaja w Baśniowym Lesie w Inwałdzie

8 grudnia 2022 roku my – uczniowie klasy 2a i 2b udaliśmy się na poszukiwanie św. Mikołaja. Bardzo zniecierpliwieni długim oczekiwaniem na dostojnego gościa, postanowiliśmy go odszukać.

Po krótkiej podróży znaleźliśmy się w Baśniowym Lesie, w Inwałdzie. Na miejscu nic nie wskazywało na to, że spotkamy tam Mikołaja.

Zjedliśmy obiad i w towarzystwie pana przewodnika udaliśmy się na zwiedzanie parku. Obejrzeliśmy część poświęconą miniaturom polskich i zagranicznych budowli. Wspaniale rozpoznaliśmy wiele z prezentowanych budynków. Duże wrażenie zrobiły na nas: Wawel, latarnia morska, wieża Eiffla, Biały Dom, cerkwie i wiejskie chaty. Nie obyło się bez zakupu rozmaitych pamiątek. W parkowym sklepiku spotkaliśmy elfy, które zapowiedziały przybycie św. Mikołaja. Zaprowadziły nas do specjalnego pomieszczenia, w którym oczekiwaliśmy na upragnione spotkanie. Mijający czas umilały nam elfy, ogranizując zabawy i konkursy.

Gdy pojawił się Mikołaj, powitaliśmy go radosnymi okrzykami i oklaskami. Później rozpoczęło się rozdawanie prezentów. Mikołaj usiadł na swoim olbrzymim fotelu i zapraszał do siebie kolejno wszystkie dzieci. Chłopcy otrzymali słodycze i pojazdy, dziewczynki maskotki.

Kolejną atrakcją wyjazdu były zabawy na różnych karuzelach. Niezapomniane wrażenie zrobiły na nas świąteczne iluminacje, które zdobiły cały park w Inwałdzie.

Wyprawę będziemy mile wspominać, oglądając wiele wykonanych zdjęć.