Policja w szkole… na spotkaniu z Pierwszoklasistami!

W czwartek 8.09. br. nasi Pierwszoklasiści mieli zaszczyt gościć Panów policjantów, mł. asp. Tomasza Harężlaka oraz sierż. szt. Krzysztofa Dunata.

Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Na wstępie Pan Tomasz przedstawił dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń od niego otrzymał. Wspólnie ćwiczyli zapamiętanie numeru alarmowego 112 „Jedne usta, jeden nos, dwoje oczu.” Omówił również zasady jakie należy stosować w kontaktach z nieznajomymi oraz jak się zachować gdy uczeń spotka błąkającego się psa. Wszystkie omawiane tematy były poparte przykładami podawanymi przez aktywnych Pierwszaków.

Kolejnym punktem programu było wyjście z budynku szkoły w odblaskowych kamizelkach na przejście dla pieszych, gdzie Pan policjant zatrzymał ruch i dokładnie poinstruował podopiecznych jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak poruszać się po chodniku. Zwieńczeniem owocnego spotkania było pamiątkowe zdjęcia przy radiowozie oraz włączenie w nim sygnałów dźwiękowych, które wywołało wielką radość dzieci.