„Pisk Białego Orła” – niecodzienna lekcja historii.

    11listopada to szczególna data w życiu każdego Polaka. Spotkaliśmy się dzisiaj na akademii w związku z obchodami 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Przygotowaliśmy przedstawienie pt.  „Pisk Białego Orła”, aby uczcić to narodowe święto, a jednocześnie przypomnieć wszystkim ważne dla Polski i dla nas daty i wydarzenia historyczne. Złożyliśmy hołd wdzięczności tym co zmarli za Ojczyznę. Podziękowaliśmy za to, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość, za wolność, za polską mowę w szkole, za to, że tylko z kart historii poznajemy dziś niewolę. Była to piękna lekcja historii dla dzieci i młodzieży szkolnej, którą przygotowała klasa V a i V b  pod opieką wychowawców, pani Grażyny Dobosz i pani Mirosławy Górnej oraz przy pięknej dekoracji, którą wykonały pani Anna Kwiatkowska i pani Patrycja Czul.
Tytułowy biały orzeł staje się symbolem wolnej Polski – jego głos (pisk) niosący się echem w głębi duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.
Gra sceniczna młodych aktorów była przeplatana ich występami wokalnymi.
Prawdziwy pokaz zaprezentowały uczennice klas V,  był to piękny i trudny układ taneczny z polską flagą.
Uczniowie, nauczyciele i goście podziękowali piątoklasistom gromkimi brawami.
Pani dyrektor Edyta Gołek skierowała do młodzieży szkolnej kilka słów na temat wartości patriotycznych jakie powinniśmy w sobie pielęgnować.
Serdecznie dziękujemy  wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowywania  tego spektaklu.

    mgr Grażyna Dobosz, mgr Mirosława Górna

Zobacz filmową relację z akademii

 

Wszystkie wpisy