Pasowanie na czytelnika

Dnia 11.01.2023r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytelniczych.

Uroczystość pasowania zorganizowana została przez Bibliotekę Szkolną wraz z uczniami klas VIII.   Pierwszoklasiści wysłuchali rad i próśb książki, dowiedzieli się jak należy dbać o książki oraz jakie korzyści płyną z ich czytania. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów popularnych baśni i bajek. Zagadki  zostały zaprezentowane przez starsze koleżanki, które w tym dniu przebrane były w bajkowe stroje np. jednorożca, kota, tygrysa oraz Minionki. Po części artystycznej  nastąpiło oficjalne złożenie przyrzeczenia:

My uczniowie pierwszej klasy,

Tobie książko przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika

będziemy przestrzegać pilnie

i z Twych rad i z Twych mądrości

od dziś korzystać usilnie. Przyrzekamy.”

Następnie pani Anna Kwiatkowska-Górna książką dokonała pasowania każdego z uczniów. Pierwszoklasiści już jako pełnoprawni czytelnicy biblioteki otrzymali zakładki do książek, wykonane przez swoich kolegów z klas 4-7, pamiątkowe dyplomy oraz zestaw książek ,, Moje pierwsze abecadło”, które będą przypominały im o tym uroczystym wydarzeniu.

Następnie przeszliśmy do biblioteki aby najmłodszym uczniom pokazać miejsce gdzie i jak mogą wypożyczać książki. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie dzieci są zawsze mile widziane. Naszym najmłodszym czytelnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu niezapomnianych czytelniczych wrażeń.

 

Bardzo dziękuje za pomoc naszym uczennicom z klasy VIII A i B oraz pani Patrycji Czul.

Zapraszam do galerii zdjęć.

Wszystkie wpisy