Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią w naszej szkole w dniu 31 marca br. odbyły się eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami tegorocznego Turnieju są:, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żywcu we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Urząd Gminy w Lipowej oraz Ochotnicza Straż Pożarne w Leśnej. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas 1-4 oraz 37 uczniów z klas 5-8. Uczniowie wykazali się dużym zasobem wiedzy w zakresie przeciwdziałania pożarom i sposobów ich gaszenia. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców:

w grupie wiekowej uczniów klas 1- 4:

I miejsce: Jan Gibas klasa 2b

II miejsce: Anna Pyrgies klasa 4a

III miejsce: Kajetan Adamek klasa 3a i Oliwia Barcik klasa 4b

w grupie wiekowej uczniów klas 5 – 8:

I miejsce: Dawid Hernas klasa 8c

II miejsce: Karol Romański klasa 7b

III miejsce: Aleksandra Cacak klasa 8a

Gratulujemy uczniom zdobycia wysokich lokat oraz dużego zasobu wiedzy pożarniczej 🙂