Niezwykłe spotkanie z bajką w klasach 1-3

    W dniu 30 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym widowisku zatytułowanym „Interaktywny Pokaz Bajek”. Dzieci podczas spotkania mogły zobaczyć filmowe skróty czterech klasycznych bajek: „Królowej Śniegu”, „Sindbada”, „Pocahontas” i „Pinokia”.

    Projekcje stanowiły korelację różnych sztuk: wychowankowie zetknęli się z filmem wzbogaconym muzyką i tańcem, co wpłynęło na atrakcyjność przekazu. Nie zabrakło również odrobiny magii, czyli gry kolorowych świateł, sztucznego śniegu i mydlanych baniek, które zachwyciły najmłodszych. Oprócz tego chętne dzieci mogły rozwiązać zagadki przygotowane przez aktora prowadzącego pokaz, przebranego w kolorowy strój trolla. Każda z przedstawionych bajek niosła dla młodych odbiorców ważne przesłanie, którym warto kierować się w codziennym życiu: miłość i troska w stosunku do najbliższych, szacunek do przyrody i jej piękna czy uczciwość.

    Na koniec zachwyceni mali widzowie otrzymali pamiątkowe książeczki z zagadkami oraz zakładki do książek. Pokaz bajek na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klas 1-3.

Wszystkie wpisy