Nasza wspólna podróż dobiegła końca

W czwartek, 23 czerwca 2022 roku uczniowie klas ósmych pożegnali się ze szkołą podstawową w Ślemieniu. Uczynili to podczas uroczystej akademii, podsumowującej ośmioletnie nauczanie Po powitaniu przybyłych gości i uroczystym przekazaniu sztandaru młodszym uczniom z klas siódmych, uczennica klasy VIII A, prowadząca uroczystość zwróciła się do wszystkich obecnych na sali gimnastycznej słowami: „Wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać”. Drugi konferansjer porównał nasze uczniowskie życie do ciągłej wędrówki. Do celu, jaki obraliśmy sobie na początku naszej edukacji wiodły różne drogi. Każda droga była właściwa, ponieważ wszyscy razem doszliśmy do celu, którym było ukończenie szkoły podstawowej. Uczniowie klas ósmych w sposób bardzo zabawny przedstawili krótkie scenki, w których pokazali ich szkolne życie podczas lekcji, przerw, zdalnego nauczania i egzaminów. Uczniowie posłużyli się fragmentami znanych piosenek, aby lepiej oddać humor sytuacji. Wspominali lekcje edukacji wczesnoszkolnej, biologii, języka polskiego, muzyki, matematyki, wychowania fizycznego, chemii, fizyki, języka niemieckiego, historii oraz religii. Nie mogło też zabraknąć sytuacji z naszych domów podczas zdalnego nauczania. Były scenki przedstawiające przerwy, na których Pani Dyrektor miała oczy szeroko otwarte. Uczniowie wspomnieli również Panią Sekretarkę, która zawsze służyła pomocą. W końcu przyszedł czas na najtrudniejszy moment edukacji. Wszyscy ósmoklasiści musieli się zmierzyć z egzaminem. Na zakończenie, uczniowie podziękowali Pani Dyrektor, wychowawcom, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz kochanym rodzicom za przekazaną wiedzę i umiejętność podejmowania decyzji, wpojenie szacunku dla każdego człowieka, zaszczepione w nas wartości, cierpliwość, troskliwą opiekę, pomoc i trud wychowania. Po podziękowaniach, Sekretarz Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy wręczyli uczniom Nagrody Wójta, a Pani Dyrektor wraz z wychowawcami nagrody książkowe, dyplomy za różne osiągnięcia. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne za wysokie osiągnięcia w nauce ich dzieci. Następnie na scenę wyszli uczniowie klas siódmych, którzy również serdecznie pożegnali swoich starszych kolegów. Zanim uczniowie zeszli ze sceny, zaśpiewali piosenkę „Szklany sufit”. Niejednemu na sali łezka zakręciła się w oku.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy sukcesów w dalszej edukacji. Pamiętajcie, że „Tam, gdzie warto dotrzeć nie ma dróg na skróty”.