Konkurs sleeveface

   Nasza szkolna biblioteka z p. Ewą Kastelik wraz z nauczycielami polonistami: B. Kościelniak, G. Dobosz i I. Pudełko aktywnie i skutecznie promują czytelnictwo wykorzystując najnowocześniejsze i najatrakcyjniejsze metody promocji. Takim przykładem był zorganizowany w tym roku szkolnym 2020/21 konkurs sleeveface przy pomocy nauczyciela informatyki p. M. Piotrowską.

   Sleeveface, czyli ubierz się w książkę. Akcja polegała na sfotografowaniu się z zasłoniętą przez okładkę częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, śmieszne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, poza, czy pasujący strój.

   Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, wpłynęło ok. 50 prac.

   Słowa nie są w stanie opisać tych kreatywnych pomysłów, które zostały przedstawione na zdjęciach sleeveface.

   Zachęcamy do obejrzenia galerii.

  Inspirujące sleevefasy, pokazujące, że czytanie może być przygodą, z pewnością niejednego ucznia (rodzica) skuszą do sięgnięcia po książkę.

  Organizatorzy i komisja konkursowa miała bardzo duży problem z wyłonieniem zwycięzców, w tak wyrównanym konkursie. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i fantastycznymi pomysłami na przedstawienie siebie i książki, jako spójnej jedności. Niech ten konkurs zachęci wszystkich do jeszcze większego kontaktu z książką.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.

1 miejsce – Julia Kawa, kl. I b

2 miejsce – Magdalena Myśliwiec, kl. 7a

3 miejsce – Sebastian Wnętrzak, kl. 5

Wszystkie wpisy