Język niemiecki i język polski dla 11-14-letnich uczennic i uczniów z Ukrainy uczęszczających do szkół partnerskich Goethe-Institut

     Cieszymy się, że uczniowie z Ukrainy uczęszczający do naszej szkoły, mieli możliwość wzięcia udziału w 8-dniowym letnim obozie językowym w Polsce, który był promowany przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i prowadzony przez akredytowane biuro podróży dla młodzieży.

     Od 6.08 do 13.08 nasi uczniowie realizowali program edukacyjny, ucząc się przez zabawę podstaw języka niemieckiego z lektorami Goethe Institut. Poznawali także tajniki języka polskiego podczas codziennych zajęć rekreacyjnych, artystycznych, kulturalnych i sportowych w Górach Świętokrzyskich. W czasie pobytu w Ośrodku Wczasów Dziecięcych Gołoborze nie zabrakło prezentacji artystycznych, warsztatów fotograficznych i wycieczek.

     Uczestnicy obozu „zdobyli” Święty Krzyż będący niekwestionowanym symbolem regionu oraz zwiedzili Klasztor na Łysej Górze ze zbiorami misyjnymi Braci Oblatów.

     Podczas wizyty w Parku Miniatur i Rozrywki „Sabat Krajno”, odbyli podróż po całym świecie, podziwiając miniaturowy Plac Świętego Piotra, Wieżę Eiffla, Statuę Wolności oraz Taj Mahal. Skorzystali także z pozostałych atrakcji parku: dmuchańców, stacji kosmicznej i eurobungee. Nie zabrakło spacerów po ścieżce ekologicznej, ogniska z kiełbaską, a podczas wieczoru pożegnalnego dyplomów i upominków. Jak sami uczniowie przyznali, spędzili ze swoimi ukraińskimi przyjaciółmi z całego kraju piękny czas, który pozostanie w ich sercach na zawsze.

Wszystkie wpisy