„Jesienne porządki”

Po raz drugi w tym roku kalendarzowym grupa uczniów z klas VII – VIII naszej szkoły uczestniczyła w akcji ekologicznej zorganizowanej zorganizowanej przez Urząd Gminy w Ślemieniu, Społeczną Straż Rybacką Powiatu Żywieckiego oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Żywcu. Akcja polegała na porządkowaniu okolic rzek przepływających przez Gminę Ślemień. Przed wyjściem uczniów w teren, na sali gimnastycznej naszej szkoły Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili dla uczniów i z udziałem uczniów pokazy udzielania I pomocy przedmedycznej.

Pogoda na szczęście dopisała i uczniowie wyposażeni w rękawice ochronne, worki na odpady pod opieką nauczycieli i przedstawicieli straży rybackiej ruszyli w teren aby z wielkim zaangażowaniem zebrać śmieci, które nie tylko zanieczyszczają nasze środowisko ale także wpływają na estetykę cieków wodnych.

Po zakończeniu akcji Wójt Gminy Ślemień Pan Jarosław Krzak, Pani Marszałek Beata Białowąs – członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Pani Maria Wisińska – Kurz – Dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie podziękowali młodzieży za zaangażowanie, udział w przedsięwzięciu oraz wręczyli upominki: zestaw piłek dla szkoły, których nigdy za wiele i zestaw puzzli do wykorzystania na świetlicy szkolnej. Dziękujemy!

Organizacja ekologicznych działań podnosi świadomość ekologiczną naszych dzieci oraz uczy szacunku do otaczającej nas przyrody.