Jasełka szkolne 2022

22 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Ślemieniu, po trzyletniej przerwie spowodowanej wybuchem pandemii, odbyły się jasełka i wigilie klasowe.

Uczniowie klas IIa i IIb, pod kierunkiem p. Anety Górnej i p. Marty Biel, przygotowali i pokazali przedstawienie bożonarodzeniowe.

Mali aktorzy w pięknych przebraniach rodziców Jezusa, aniołów, pastuszków i diabłów, na tle wspaniałej scenografii zaprezentowali za pomocą ruchu, słowa i tańca historię narodzenia Jezusa. Tłem do spektaklu były wzruszające kolędy i pastorałki, które dobrze ilustrowały każdą z przedstawianych scen.

Występujące dzieci otrzymały zasłużone brawa, po których p. Dyrektor Edyta Gołek wygłosiła do wszystkich zebranych na sali uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły świąteczne życzenia.

Po jasełkach uczniowie udali się do swoich klas, aby z wychowawcami, koleżankami, kolegami podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i  pokolędować.

Filmowa relacja z przedstawienia bożonarodzeniowego