JASEŁKA SZKOLNE 2019

20 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Ślemieniu odbyły się jasełka i wigilie klasowe. Uczniowie klasy IIa i IIb pod kierunkiem p. Anety Górnej i p. Marty Biel przygotowali i pokazali bożonarodzeniowe przedstawienie.

Młodzi aktorzy we wspaniałych kostiumach, wśród pięknej scenografii zaprezentowali za pomocą tańca i ruchu historię przyjścia na świat Jezusa. Tłem do spektaklu był podkład muzyczny, który dobrze oddawał charakter każdej z przedstawianych scen. Dużo radości widzom dały też świąteczne efekty specjalne.

Przedstawienie zakończyło się brawami, po których p. Dyrektor Edyta Gołek oraz p. Wójt Gminy Ślemień Jarosław Krzak skierowali do wszystkich zebranych na sali uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły świąteczne życzenia.

W tym dniu wręczono również nagrody za udział w rozgrywkach sportowych i konkursie plastycznym.

Po jasełkach uczniowie udali się do swoich klas, aby z wychowawcami, koleżankami, kolegami podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i pokolędować.