Integracja, zabawa, przygoda, edukacja

    Doświadczenia i emocje – to najbardziej w nas zostaje, dlatego tegoroczna wycieczka klas czwartych do Krasiejowa i Wrocławia w dniach 27-28 maja pozostanie na długo w naszej pamięci. Czas spędzony razem na ciekawej przygodzie i z dala od troskliwych ramion naszych rodziców jeszcze bardziej zacieśnił relacje między nami.

    Zabawa to coś, co dzieci lubią najbardziej! Nie brakowało jej w atrakcyjnym dla nas Jura Parku w Krasiejowie, gdzie mieliśmy okazję przenieść się w czasie i zagłębić tajniki powstawania naszej planety i życia prehistorycznych stworzeń. Spacerowaliśmy ścieżką dydaktyczną odkrywając kolejne gatunki gadów, płazów i pradinozaurów. Zwiedziliśmy Pawilon Paleontologiczny zabezpieczający największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Poznaliśmy zawiłe losy świata i naszych przodków w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Okazało się, że nauka i zgłębianie często niełatwych zagadnień z zakresu historii czy geografii wcale nie musi być nudne.

    Drugi dzień wycieczki poświęciliśmy na zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Polski – Wrocławia. Pan przewodnik poprowadził nas ścieżką rozbrykanych krasnali, opowiadając ciekawą historię miasta i jego zabytków. Dużą atrakcją dla uczestników wycieczki okazał się konkurs na największą ilość zdjęć krasnali wrocławskich zorganizowany przez pana Pawła Roczynę, pilota naszej wycieczki. Okazało się jednak, że nasze wychowawczynie były bezkonkurencyjne w tej rozgrywce, ponieważ oprócz licznych zdjęć krasnali wrocławskich miały ze sobą grupkę równie rozbrykanych „krasnoludków ze Ślemienia, Lasu i Koconia”:) A tak na serio, konkursu nie rozstrzygnięto, z prostej przyczyny, jury konkursowe nie było w stanie wybrać najlepszych z nas. Każdy starał się jak tylko mógł i wszyscy wypadliśmy wspaniale. Nagrodą były pochwały za nasze zaangażowanie i dobrą organizację.

    Ostatnim punktem naszego wyjazdu a zarazem „wisienką na torcie” okazało się zwiedzanie Afrykarium i ZOO, gdzie prezentowana jest fauna i flora wodna Afryki i mórz ją okalających. Przeżyliśmy fascynującą podróż po przyrodzie Czarnego Lądu. Spotkaliśmy niezwykłe zwierzęta takie jak: hipopotamy, żółwie, żyrafy i najróżniejsze rodzaje ryb. Wycieczkę zakończył nietypowy koncert w Parku Szczytnickim, niebywały pokaz multimedialnej fontanny. Ochom i achom nie było końca, pod wielkim wrażeniem naszych doświadczeń i z piosenką na ustach wróciliśmy zadowoleni do naszych domów.

    Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniały czas i tyle atrakcji, a Wam nasi drodzy koledzy i koleżanki bardzo polecamy te miejsca na Wasze przyszłe wyprawy. 

Uczniowie klas czwartych

Wszystkie wpisy