I Szkolny Mam Talent

Kiedy człowiek znajduje swoje miejsce w życiu, dzieją się niesamowite rzeczy. Rodzą się piękne filmy, wspaniałe obrazy i niesamowite dzieła. Każdy z nas ma ukryty talent. Bez wyjątku.

– Daniel Sharman

Dnia 10.06.2022r. w Szkole Podstawowej w Ślemieniu działy się niesamowite rzeczy, odbyła się pierwsza edycja szkolnego ,,Mam Talent”. Tego dnia uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie, wykazując się przed publicznością nieprzeciętnym talentem.

W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Mogliśmy podziwiać śpiew, taniec w parach i solo, malarstwo, grę na różnych instrumentach, czyli niesamowite umiejętności naszych uczniów. Różnorodność występów była bardzo duża, więc wybór najlepszych był ogromnie trudny z uwagi na wysoki poziom prezentowany przez każdego z uczestników.

Jury, czyli wszyscy uczniowie naszej szkoły ogromnymi brawami nagradzali każdego uczestnika za odwagę, zaangażowanie i piękną prezentację talentów.

Każdemu uczniowi przysługiwał 1 głos na wybrany talent i tak oto:

I miejsce zdobył Bartłomiej Krzak – perkusja

II miejsce duet taneczny Kinga Paluch i Kaja Paluch

III miejsce taneczna Julia Łasak

Przyznano również specjalne wyróżnienie dla Darii Kantyki– śpiew. Pozostali uczestnicy Mam Talent: Laura Krzak, Mateusz Pochopień, Gabriela Kachel, Maja Małysiak, Jan Babicki, Justyna Surma otrzymali wyróżnienia.

Na sam koniec konkursu z nieco innej strony zaprezentował się nasz Pan Dominik Studencki (więcej w galerii ).

Pomysłodawcą i współorganizatorką konkursu była uczennica naszej szkoły, będąca również członkinią Samorządu Uczniowskiego – Kinga Paluch z klasy VIII a, której bardzo dziękujemy za zaangażowanie i chęć rozruszania społeczności szkolnej po długich miesiącach pandemii. Kinga zaprosiła również do pomocy nad oprawą muzyczną i techniczną swojego brata Krystiana – absolwenta naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za ogromną pomoc!!

Dziękujemy również Panu Kacprowi Cygankowi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!! Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

Organizatorami I Szkolnego Mam Talent był Samorząd Uczniowski z opiekunami Panią Patrycją Czul oraz Panią Anną Kwiatkowską – Górną

Zapraszamy do fotorelacji z konkursu.