Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest pluszowy miś”.

25 listopada 2019 roku, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie wszystkich klas przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Każda z nich była inna i towarzyszyła dzieciom przez cały dzień zajęć szkolnych. W klasach jak i na korytarzach zrobiło się kolorowo i misiowo dzięki pluszowym przyjaciołom, którzy tego dnia opuścili swoje zaciszne pokoiki.

Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka, a moda na misie nie przemija.

– Samorząd Uczniowski