Dar Księżnej Kingi dla klasy 4a i 4b

Dnia 14.11.2022r. klasy 4a i 4b wcześnie rano udały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.

Uczniowie długo oczekiwali na wyjazd klasowy. Dużym przeżyciem był zjazd do kopalni szybem Campi oraz przejażdżka starą kolejką w podziemiach.

Uczniowie przeszli szlakiem ,, Białe złoto – Dar Księżnej King” przewodnicy na początku zaznaczyli, że nie będzie to zwykłe zwiedzanie. Podczas tej wizyty w kopalni przenieśliśmy się w czasie za pomocą podziemnej eksplozji multimedialnej 3D, po to abyśmy mogli poznać okoliczności odkrycia soli kamiennej w Polsce. Podróż w czasie była konieczna, dzięki temu uczniowie  osobiście mogliśmy spotkać węgierską księżniczkę. Z ust samej księżnej usłyszeliśmy piękną legendę o jej zaręczynowym pierścionku i niezwykłym darze, którym za jego sprawą obdarowała mieszkańców Bochni. Uczniowie podczas tej podróży dowiedzieli się również, dlaczego sól kiedyś była taka droga i taka cenna dla każdego.

Następnym punktem programu w kopalni było odwiedzenie Komory Ważyn,  w której uczniowie mogli  zjeść przygotowane kanapki oraz pobawić się na boisku.

Po wyjeździe z kopalni udaliśmy się do Muzeum Motyli na zajęcia przyrodnicze. Można tam było zobaczyć zbiory motyli, skorpionów i innych owadów z całego świata. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tych zajęciach dzieląc się również swoja wiedzą.

Ostatnim punktem programu naszej wycieczki była wizyta w MC Donald.

Uczniowie zmęczeni ale bardzo zadowoleni oraz obdarowani prezentami od Księżnej Kingi wrócili do Ślemienia wieczorową porą.