Czwartoklasiści w Ojcowskim Parku Narodowym

    Dnia 2 czerwca uczniowie klas czwartych wraz w opiekunami wyjechali na kolejną wycieczkę. Tym razem wybrali się na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską, do Ojcowskiego Parku Narodowego.

    Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Jaskini Nietoperzowej. Z ogromnym zaciekawieniem wszyscy słuchaliśmy opowieści Pani Przewodnik na temat nietoperzy i miejsca, w którym byliśmy.

    Kolejną atrakcją był spacer Doliną Prądnika. Podziwialiśmy piękne widoki, Bramę Krakowską oraz „Źródełko miłości”. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na temat tego terenu, jego historii, roślinności i zwierząt, które tam zamieszkują.

    Przedostatnim punktem wyprawy było zwiedzanie Zamku Pieskowa Skała, z którą jest związana piękna legenda o wierności i pomocy psa. Spacerując wokół zamku dotarliśmy pod Maczugę Herkulesa. Zrobiliśmy piękne pamiątkowe zdjęcia i wyjechaliśmy w kierunku pustyni.

    Pustynia Błędowska była ostatnim punktem naszej wycieczki. Ciekawy krajobraz rozległych piasków wzbudził w nas ogromny zachwyt. Nie brakło nam też czasu na zabawy i pamiątkowe zdjęcia.

    Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. W nagrodę za dobre zachowanie zatrzymaliśmy się w Mc’Donalds, gdzie każdy zapewnił sobie obfity i zdrowy:) podwieczorek.

    Była to kolejna wspaniała wycieczka, pełna niesamowitych wrażeń i pięknych widoków. Nie zabrakło również żartów, śmiechu i dobrego humoru.

Uczniowie klasy 4a i 4b

M. Górna

G. Dobosz

A. Kwiatkowska- Górna

Wszystkie wpisy