Czwartoklasiści w Teatrze „Groteska” w Krakowie

      W dniu 21.04.2023r. uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w spektaklu pt. „Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll” w Teatrze „Groteska” w Krakowie.

Przedstawienie opowiada niezwykłą przygodę Smoka Wawelskiego, który wyrusza w podróż w poszukiwaniu tytułowego profesora Baltazara Gąbki. Widowisko barwne , dynamiczne i bogate w sceniczne formy wyrazu. Ciekawa plastyka kostiumów oraz wykonywana na żywo muzyka najsłynniejszych rokowych kawałków i nie tylko… stanowiło niezwykłą przygodę dla czwartoklasistów w świat magii teatru.

Dzieci zobaczyły w przedstawieniu przyjaźń, poświęcenie, lojalność i odwagę, które zmierzyły się ze zdradą i żądzą władzy….

Po obejrzeniu sztuki, jako dopełnieniem wizyty w teatrze, była lekcja teatralna prowadzona przez aktorkę. Prowadząca oprowadziła uczniów po piętrach, foyer, scenie teatru oraz ciekawie opowiadając o różnych zawodach związanych z teatrem.

Całość zwieńczona była opowieścią o technikach animacji lalek i masek teatralnych połączonych z prezentacją.

Po wyjściu ze świata teatru, korzystając z pięknego słonecznego dnia, poszliśmy na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Pani Przewodnik już na nas czekała i opowiedziała nam o wieży ratuszowej, o niewielkim kościółku Św. Wojciecha, Sukiennicach , pomniku Adama Mickiewicza oraz legendę o kościele Mariackim.

Stojąc na Małym Rynku wysłuchaliśmy hejnału z wieży kościoła mariackiego.

Nasze zwiedzanie kończymy w kościele Mariackim przy ołtarzu Wita Stwosza , zachwycenie tym niezwykłym arcydziełem.

Po zakupieniu pamiątek i obwarzanek krakowskich ruszyliśmy w drogę powrotną do Ślemienia.

G. Dobosz, M. Górna , A. Kwiatkowska

Wszystkie wpisy