Byliśmy w Raju! Wycieczka klas VII I klasy VI w Góry Świętokrzyskie

    To nie żart! Już pierwszego dnia mogliśmy podziwiać piękną Jaskinię Raj z imponującymi stalaktytami i stalagmitami. Zobaczyliśmy niezwykłe miejsce, które natura tworzyła przez tysiące lat.

    Równie atrakcyjne było wyjście na Święty Krzyż. Najpierw spacer piękną trasą na szczyt, potem zwiedzanie kościoła, w którym przechowywane są relikwie Świetego Krzyża. Czy wiecie, że właśnie stąd pochodzi nazwa Gór Świętokrzyskich i całego regionu?

    Schodząc ze szczytu oglądaliśmy gołoborza– to niezwykły widok nagiej, pozbawionej roślin pokrywy blokowej – najbardziej charakterystyczny element przyrody nieożywionej znajdującej się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

    Bardzo cieszyliśmy się na wspólne spędzanie czasu w hotlu, przecież nie bylismy na wycieczce klasowej od prawie dwóch lat!

    Kolejny dzień przyniósł nowe wyzwania. Najpierw zwiedziliśmy kopalnię krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich – to była prawdziwa podróż w czasie! Warto tu przyjechać- polecamy!

    Równie ciekawe okazało się zwiedzanie Opatowa. Zobaczyliśmy: ruiny murów obronnych, bramę wjazdową do miasta. Spacerowaliśmy podziemną trasą prowadzącą przez piwnice dawnych mieszkańców miasta.

    Czas minął nam szybko. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów, ale nasz “apetyt na podróże” pozostał i już planujemy nowe wyjazdy.

Wszystkie wpisy