Zimowisko w Soblówce – moc zabawy i mnóstwo nowości.

Podczas tegorocznych ferii zimowych po raz pierwszy nasza szkoła dla chętnych uczniów przygotowała ofertę wyjazdu na zimowisko. Na wyjazd zdecydowała się grupa uczniów z klasy 6a która wybrała się na 6-dniowe zimowisko do Domu Wczasów Dziecięcych w Soblówce. Nasz sześciodniowy pobyt można by było podsumować dwoma słowami BYŁO WSPANIALE!!! jednak napiszemy coś więcej :).

Co robiliśmy? – oj było sporo!!!

Każdy dzień był bardzo intensywny i wnosił moc wrażeń. Jeździliśmy na wycieczki: Koniaków, Istebna gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach w Chacie Pasterskiej oraz bardzo ciekawej prelekcji w „Chacie Kawuloka”, podziwialiśmy koronkę wpisaną do Księgi Rekordów Guinessa. W pięknym słońcu odbyliśmy pieszą wędrówkę na Wielką Rycerzową gdzie zjeżdżaliśmy na workach ( śniegu nie brakowało!). Graliśmy w grę terenową Quest po Rajczy gdzie rozwiązywaliśmy różne zagadki logiczne. Organizatorzy zaplanowali dla nas także dwugodzinną wspinaczce na ściance wspinaczkowej gdzie pod czujnym okiem Pana Dominika i Pana Ryśka doskonaliliśmy swoje umiejętności. Ponadto każdy dzień obfitował w poznawanie nowych technik plastycznych – filcowanie, stringart, słoikowe lampiony. Mogliśmy się także sprawdzić jako cukiernicy piekąc pyszne owsiane ciasteczka. Podczas 6-dniowego pobytu wieczorami dominowała zabawa. Graliśmy w różne gry planszowe, tworzyliśmy tematyczne przedstawienia, rywalizowaliśmy rozwiązując kreatywne zadania oraz uczestniczyliśmy w różnych konkurencjach, oglądaliśmy filmy, śpiewaliśmy karaoke, które były przygotowane przez naszych nauczycieli. Niespodzianek było sporo nawet w postaci pizzy, ciasta drożdżowego, galaretek przygotowanych dla nas aby umilić nam feryjne wieczory.

Było super, brak czasu na nudę, a nawet niejednokrotnie na wykonanie telefonu do rodziców.

Na pewno wrócimy do Soblówki!!!