Z wizytą w stolicy!!!

     Uczniowie klasy 7a i 7b uczestniczyli w interesującej wycieczce do naszej pięknej Stolicy, która odbyła się 27-29 maja br. Warszawa przywitała uczestników piękną słoneczną pogodą. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy uczniowie odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji historii, kolejnym punktem był spacer Krakowskim Przedmieściem oraz zwiedzanie Starego Miasta. Drugi dzień rozpoczęliśmy wizytą na Cmentarzu Powązkowskim gdzie pochowani są zasłużeni dla kraju powstańcy, działacze polityczni, artyści. Następnie uczniowie mogli zapoznać się z jednym z najnowocześniejszych obiektów portowych – Stadionem Narodowym gdzie podziwiali konstrukcję i wielkość budowli. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w wiszących ogrodach Uniwersytetu Warszawskiego, następnie udaliśmy się do długo wyczekiwanego Centrum Nauki Kopernik. Różnorodne przestrzenie edukacyjne stworzone dla odwiedzających inspirują do obserwacji, doświadczenia, zadawania pytań. Uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować wykorzystując interaktywne eksponaty. Swoboda w zwiedzaniu pozwoliła dzieciom kierować się własną ciekawością i zainteresowaniami. Na koniec dnia uczestnicy naszej wycieczki mogli przejechać się metrem.

     W ostatnim dniu pobytu w stolicy uczniowie uczestniczyli w dwóch lekcjach historycznych pierwsza odbyła się w Parku Łazienkowskim, gdzie można było zobaczyć np. Pomnik Fryderyka Chopina, Pomarańczarnię, Amfiteatr wzorowany na budowli antycznej oraz znajdujący się w samym sercu Łazienek – Pałac na Wyspie słynący z „obiadów czwartkowych” u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Następnie autokarem udaliśmy się do Wilanowa. Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce pamięci o Janie III, królu-wojowniku, który był jednocześnie miłośnikiem ksiąg i obrazów, wykształconym i zainteresowanym rozwojem nauki mecenasem

     Wycieczka do Warszawy okazała się dla wszystkich uczestników bardzo interesująca, obfitowała w wiele atrakcji, a przede wszystkim była ciekawą lekcją historii i sztuki. Mamy nadzieję, że nowa doświadczenia, zdobyta wiedza i chwile wspólnie spędzonego czasu na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

Wszystkie wpisy