Wycieczka w Pieniny klas 5a i 5b

    Uczniowie klas Va i Vb wraz z wychowawczyniami G. Dobosz i M. Górną oraz panią Anią Kwiatkowską wzięli udział w wycieczce w Pieniny (06. 06. 2024r.), której celem było zapoznanie się z krajobrazem, poznanie historii i walorów turystycznych Pienin oraz integracja szkolna.

    Pieniny są jednym z najbardziej malowniczych i najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, a przełom Dunajca tworzy niezwykłą panoramę.

    Rozpoczęliśmy od Spływu Przełomem Dunajca na terenie Pienińskiego Parku Narodowego (spływ ma około 18 km długości i zatacza 7 pętli). Czas spływu trwający 2,5 godziny umilali góralscy flisacy ciekawymi opowieściami.

    Następnie uczniowie udali się na pieszy malowniczy szlak przez Wąwóz Homole. Na tej trasie o długości około 800 metrów można podziwiać przepiękne kaskady, zatoczki oraz robiące wrażenie wielkie głazy. W dół zjechaliśmy kolejką linową.

    Trochę zmęczeni, jednak pełni wrażeń, bogaci w doświadczenia, nową wiedzę i pamiątki, uczniowie wrócili do domu. Będzie co wspominać, do następnej wycieczki.

Kto nie był w Tatrach i Pieninach
ten nie był nigdzie i nic nie widział”

Władysław Ludwik Anycz

Wszystkie wpisy