Wycieczka klas 3a i 3b do Kopalni Soli w Bochni

26 września uczniowie klas 3a i 3b wraz z opiekunami udali się na wyczekiwaną wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Wcześnie rano przywitało nas zachmurzone niebo. Jednak po przyjedzie do Bochni pogoda zmieniła się, było słonecznie i ciepło.

W labiryncie solnych korytarzy, czekało na uczestników wycieczki wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Cambi był wielkim przeżyciem. Pod okiem przewodników uczniowie zwiedzali kopalnię oraz odbyli przejazd podziemną kolejką.

W trakcie zwiedzania dzieci nie tylko dowiedziały się o tradycjach i obyczajach górników, ale również miały możliwość podziwiania prawdziwych arcydzieł wykonanych w soli (unikatowe kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze). Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami zaprowadziła młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania ze Skarbnikiem – dobrym duchem kopalni. Za wzorowe zachowanie w czasie zwiedzania otrzymali na pamiątkę woreczek soli od Skarbnika.

Następnie uczniowie udali się na zajęcia przyrodnicze do Muzeum Motyli prezentujące zbiory motyli z wszystkich kontynentów świata. Dzieci zafascynowane były wyjątkowymi okazami, ich ubarwieniem i ilością. Z ogromną uwagą przyglądały się pokazywanym przez przewodnika motylom i aktywnie uczestniczyły w zajęciach dzieląc się swoją wiedzą na temat owadów.

Po dniu pełnym wrażeń, wszyscy udali się na zasłużony posiłek w McDonalds.

Pobyt w kopalni i muzeum okazał się dla trzecioklasistów niezwykłą przygodą ale też interesującą lekcją. Był to dla nich dzień bardzo aktywny i pełen wrażeń. Bogatsi w wiedzę i wspomnienia z żalem opuszczali Bochnię, aby udać się w drogę powrotną do domu.