Wawel zdobyty!

09.05.br. uczniowie klas pierwszych wyjechali na długo oczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Po dotarciu na miejsce i spotkaniu z krakowskim przewodnikiem poszliśmy zwiedzać Wawel – siedzibę królów polskich. Oglądanie rozpoczęliśmy od nawy głównej, a następnie przeszliśmy wąskimi schodami do dzwonu Zygmunta. Wymagało to nie mało wysiłku, ale perspektywa spełnienia marzenia przez dotknięcie serca dzwonu motywowało każdego do dotarcia na szczyt. Kolejnym etapem było zejście na dziedziniec, gdzie dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o potomkach królewskich, księżniczkach i walkach rycerzy.

Po krótkiej przerwie ruszyliśmy na spotkanie ze smokiem wawelskim. Długo nie musieliśmy czekać, aby zionął ogniem. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć i kupieniu pamiątek zeszliśmy nad brzeg Wisły by udać się na godzinną podróż statkiem. Pogoda dopisywała, więc większą część rejsu dzieci spędziły na górnym pokładzie, gdzie miały możliwość zobaczenia zupełnie innego Krakowa, niż ten od strony ulic, po których chodziliśmy.

Następnym punktem programu był spacer po ogrodzie zoologicznym. Niestety remont ulicy w pobliżu zoo spowodował ponad godzinne opóźnienie. Zniecierpliwieni oglądaliśmy piękne miasto zza szyb autokaru. Tym samym zdążyliśmy odpocząć i ochoczo wyruszyliśmy podziwiać wspaniałe zwierzęta, które chętnie pozowały do zdjęć. Zachwytom nie było końca.

Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali stęsknieni rodzice.