V Rajd szlakiem Szkolnych Schronisk Młodzieżowych

    5 czerwca 2024 r. Beskidzki Oddział PTSM wraz z Dyrekcją Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Ślemieniu zorganizował V Rajd ,,Szlakiem Młodzieżowych Schronisk Podbeskidzia pod hasłem „Poznajemy Ziemię Ślemieńską”. W rajdzie wzięło udział około 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ślemieniu oraz grupa dzielnych przedszkolaczków. Celem organizowanych corocznych rajdów jest promowanie turystyki kwalifikowanej przez rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, zachęcanie do poznawania piękna krajobrazu swojej „Małej Ojczyzny”, integracja uczestników poprzez wspólne gry i zabawy sprawnościowe, poznawanie szkolnych schronisk w swojej najbliższej okolicy oraz dobra zabawa we wspólnym gronie.

    Uczniowie z kl. 4a, 4b i 7a pod opieką wychowawców udali się na pieszą wycieczkę do Groty Komonieckiego, pomnika przyrody nieożywionej we wschodniej części Beskidu Małego, w obrębie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Po obfitych opadach wodospad nad grotą prezentował się wyjątkowo okazale. Piękna pogoda, malownicze tereny i dobry humor uczestników sprawił, że wyprawa udała się wyśmienicie.

    Meta i zakończenie rajdu odbyło się obok schroniska ”Kuba” w Lasie, gdzie na uczestników czekało wiele przygotowanych atrakcji m.in.: pieczone kiełbaski, drożdżówki, owoce, soczki, gry, zabawy sprawnościowe, sprawdzian wiedzy o położeniu szkolnych schronisk na terenie całej Polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, oraz bardzo ładne nagrody rzeczowe m.in. plecaki, książki, piłki, paletki, bidony, magnesy itp. za które serdecznie dziękujemy organizatorom i sponsorom.

    Nieco zmęczona, ale bardzo zadowolona ekipa wróciła do szkoły, snując plany na kolejne piesze wędrówki.a

Wszystkie wpisy