UKS 2021

W 2021 roku swoją działalność kontynuował Uczniowski Klub Sportowy DYNAMIC Ślemień.

Treningi młodych siatkarek i siatkarzy odbywały się na sali gimnastycznej SP w Ślemieniu, uczestniczyło w nich ok 30 uczniów naszej szkoły z klasą 3-5. Na ile pozwalała nam na to sytuacja epidemiologiczna treningi odbywały się w piątki w ilości 2 godzin, trenerem była pani Iwona Pępek (wolontariat trenera był wkładem Klubu do umowy).

Dzięki dotacji z Urzędu Gminy w Ślemieniu w kwocie 3 000 zł Klub zakupił 16 kompletów pięknych strojów sportowych , sprzęt sportowy (piłki, plastrony itp) oraz 2 razy wyjechał na Turniej do Żywca. Kwotę powyższą uzyskaliśmy po zawarciu Umowy nr 2/2021 o Realizację Zadania Publicznego pod tytułem „Zajęcia i rozgrywki drużyny siatkarek w 2021 r.”

W październiku 2021 r. przystąpiliśmy do rozgrywek Podbeskidzkiej Ligii Siatkówki dla dzieci organizowanej przez Międzyszkolny Klub Sportowy w Żywcu. Dla naszych zawodniczek to wspaniała okazja na rozwój fizyczny i psychiczny, dalszą motywację do pracy,  pogłębianie przyjaźni i dobrych nawyków. To także wspaniała okazja profilaktyki anty- covidowej.

Dziękujemy sponsorowi – Urzędowi Gminy w Ślemieniu i mamy nadzieję na dalszą współpracę.