Uczniowie biorą udział w filmie o udzielaniu pierwszej pomocy

W ramach projektu RES4KIDS realizowanego przez Żywiecką Fundacje Rozwoju „Działaj lokalnie na Żywiecczyźnie” grupa 4 uczniów z klas I – III wzięła udział w spotkaniu z ratownikami Wodnego Pogotowia Ratunkowego Oddział Rejonowy w Żywcu. Promując zajęcia z udzielenia pierwszej pomocy ratownicy nagrali krótki filmik, gdzie głównymi bohaterami byli uczniowie naszej szkoły – Anna Pyrgies, Lena Pyclik, Aleksander Ormaniec i Jan Gibas. W stworzonej scence udzielali pomocy osobie poszkodowanej, słuchając poleceń ratownika. Głównym założeniem nagranej scenki jest rozpowszechnienie wśród uczniów wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Filmik zostanie udostępniony na Facebooku, Instragramie Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Żywcu.