Policja u uczniów klas pierwszych

W naszej szkole przykładamy dużą wagę do bezpieczeństwa uczniów i edukacji związanej z nim związanej.

02.09.2021 klasę I a i I b odwiedzili policjanci. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o prawidłowym poruszaniu się po drodze, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy reagować, gdy zaczepi nas nieznana osoba lub dojdzie do spotkania z agresywnym zwierzęciem. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy policjantów. Dzieci czynnie uczestniczył w spotkaniu, zadawały bardzo dużo pytań. Goście obdarowali uczniów znaczkami odblaskowymi i jeszcze raz podkreślili jak ważne jest ich używanie.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.