POCZTA WALENTYNKOWA ORAZ CZERWONY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE.

Walentynki to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski Walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Nieodłącznym elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek.

14.02 to szczególny dzień dla wielu osób, nasi uczniowie w tym wyjątkowym dniu mogli wyznać swoje uczucia za pośrednictwem uczniów i nauczycieli działających na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Już 5 lutego zostało przygotowane i pięknie ozdobione pudełko na kartki walentynkowe, które stało przy pokoju nauczycielskim. Uczniowie wykonywali własnoręcznie barwne kartki, pisali życzenia i wiersze. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucać do skrzynki swoją walentynkę. Następnie 14.02 kilkoro listonoszy wręczało walentynki, które wywołały dużo pozytywnych emocji wśród uczniów i nauczycieli.

Poczta walentynkowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Była to już druga taka akcja pocztowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Pierwsza miała miejsce przed Bożym Narodzeniem pt. Poczta Świąteczna. Ta forma składania życzeń przypadła do gustu nauczycielom oraz wszystkim uczniom, nawet tym najmłodszym. Jako Samorząd Uczniowski będziemy kontynuować tego typu przedsięwzięcia. Wszystko dla naszych wspaniałych nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Ślemieniu.

Również w tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował czerwony dzień. Zabawa polegała na tym, że wszyscy w danym dniu zakładają do szkoły ubrania we wskazanym kolorze, w tym dniu oczywiście był to kolor czerwony. Symbolizuje on miłość co bardzo pasowało do kolorystyki walentynek. Uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie przyłączyli się również do tej formy zabawy. Niektórzy mieli na sobie tylko elementy czerwonej garderoby, ale znaczna część uczniów była czerwona od stóp do głów 😉 Uśmiech nie schodził z twarzy każdego z nas przez cały dzień.

Samorząd Uczniowski dziękuje za wspólną integrację całej szkoły oraz dziękuje za dobrą zabawę.